Copyright 2020 - Зоран Ангеловски Основна школа "Доситеј Обрадовић" Војводе Путника 60 26360 Пландиште

Вицешампиони Међуокружног такмичења у футсалу,Нови Сад 18.12.2019.године.На корак до Државног првенства.

У среду 18.12.2019.године на СПЕНСУ је одржано Међуокружно такмичење у футсалу.

Учествовале су следеће екипе:

- ОШ "Јован Цвијић" Зрењанин,

- ОШ "Ђорђе Натошевић" Нови Сад,

- ОШ "Јован Стерија Поповић" Београд,

- ОШ "Доситеј Обрадовић" Пландиште.

Одигране су следеће утакмице:

Квалификације

ОШ "Доситеј Обрадовић" Пландиште  :  ОШ "Јован Цвијић" Зрењанин                 4  :  1

ОШ "Ђорђе Натошевић" Нови Сад       :  ОШ "Јован Стерија Поповић" Београд    5  :  0

Финале

ОШ "Ђорђе Натошевић" Нови Сад  :  ОШ "Доситеј Обрадовић" Пландиште          2  :  0

Као што се види екипа наше школе је играла финале и освојила титулу вицешампиона међуокружног такмичења.Мало је требало да заиграју на Државном првентсву Србије за ученице.Ово је иначе најбољи пласман наших ученица,а можемо рећи и ученика у малом фудбалу.Честитамо им овом приликом и поручујемо да смо поносни на њихов резултат.

Све то постигле су ученице предвођене својим наставником Ивашковић Јованом,нашим најтрофејнијим наставником.Под његовим вођством ученице наше школе освајале су Државно првенство у кошарци,одмах следеће године и друго место.Ово је било на корак до Државног првенства.Наставник је и сам био истакнути фудбалер,фудбалског тима Војводина,па нас и не чуди овако добар пласман наших ученица.Честитамо им и желимо успеха у даљем раду и такмичењима.