У оквиру недеље Црвеног крста,организована је приредба хуманитарног карактера „Хуманост је у нама”. Приредба је требала да буде одржана у понедељак 13.05.2019.године са почетком у 17.часова. Међутим,због нестанка струје,одложена је и одржана у уторак 14.05.2019.године у 13.часова у сали биоскопа пред бројном публиком.

Овом приликом су сакупљени слаткиши и грицкалице за децу из дома за децу и омладину „Вера Радивојевић”из Беле Цркве. Саму приредбу организовали су ученици наше школе уз помоћ наставница српског језика, Александре Нистор и Иване Вицикнез.

Мото саме приредбе је био:

Ко мала добра чини,он ће и велика кад буде могао.

Овом приликом се захваљујемо пре свега ученицима наше школе на труду који су уложили са својим наставницама. Затим публици која је одвојила своје време и подарила поклоне, који су вратили осмех на лицима деце из дома у Белој Цркви. Подржавамо ову и све сличне хуманитарне акције. Надамо се да ће ово бити одличан пример како се треба понашати и искрено се надамо оваквим и сличним акцијама.